Krzesła biurowe i obrotowe – co warto wiedzieć?

Krzesła biurowe i obrotowe – co warto wiedzieć?

8 kwietnia 2019 Porady meblarskie 0

Krzesła biurowe w firmie

Krzesła biurowe pełnią niebagatelną rolę w kwestii zachowania prawidłowej pozycji ciała, w pozycji siedzącej. Są one podstawowym narzędziem pracy każdego, kto długie godziny przesiaduje w biurze. Z tego powodu tak ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj fotela. Krzesła odpowiadają między innymi za stabilizację kręgosłupa w siedzącej pozycji. W małych i dużych firmach najczęściej można spotkać krzesło obrotowe. Jest to najwygodniejszy typ fotela do pracy przy komputerze. Nie krępuje on ruchów, z łatwością można się na nim poruszać, gdyż taki fotel może obracać się wokół własnej osi. Krzesło takie umożliwia jazdę w kierunkach bocznych oraz również jazdę do przodu i tyłu. Kółka znajdujące się na wyposażeniu takiego fotela pokryte są zazwyczaj kompozytem gumowym, który jest delikatny dla podłogi, nie powoduje jej zarysowania i zniszczenia. Takie kółka pracują cicho, co jest ważne, zwłaszcza w przypadku pracy wymagającej skupienia.

Ergonomiczne krzesła biurowe do wielogodzinnej pracy przy komputerze

Krzesła biurowe w wersji obrotowej bardzo dobrze sprawdzają się przy pracy siedzącej, na przykład przy komputerze. Najlepsze są fotele posiadające regulowane oparcia. Można je idealnie dopasować do własnych potrzeb. Najwygodniejsza pozycja dla kręgosłupa jest wówczas, gdy plecy w dolnym odcinku lędźwiowym bardzo ściśle przylegają do krzesła. Można spotkać modele dedykowane tym właśnie potrzebom. Są to profesjonalne a zarazem ergonomiczne fotele, które posiadają wypustki w odcinku lędźwiowym. Co ważne, dają one doskonałe podparcie dla kręgosłupa. Za pomocą podnośnika pneumatycznego można regulować wysokość fotela. Nowoczesne krzesła do biura, dają możliwość regulacji głębokości siedziska. Krzesło obrotowe może być wyposażone również w dodatkowe zagłówki, które pozwalają zachować odpowiedni kąt dla odcinka szyjnego, są świetnym podparciem dla głowy. Przykłady takich foteli można znaleźć pod tym adresem.

Fotele z dynamicznym oparciem

Dynamiczne oparcie jest częstą funkcjonalnością, stosowaną w nowoczesnych fotelach biurowych. Bez wątpienia to rozwiązanie jest bardzo dużym wsparciem dla zmęczonego kręgosłupa. Cecha ta ma wpływ na komfort pracy. Dynamiczne oparcie zmniejsza znacząco bóle pleców. Wspomniany rodzaj oparcia dynamicznego pozwala przyjąć najwygodniejszą pozycję. Krzesło obrotowe w nowoczesnym modelu może być wyposażone również w specjalne, wielopłaszczyznowe regulacje podłokietników, które dają wygodne podparcie dla ramion. Podłokietniki dowolnie można regulować, można je modyfikować w kierunku górnym oraz dolnym. Przy wielogodzinnym pisaniu na klawiaturze, podłokietniki są wręcz obowiązkowe. Mają one optymalną szerokość, dzięki czemu można na nich położyć wygodnie przedramiona.

Krzesła wyposażone w oparcie siatkowe

Z pewnością nowoczesnym rozwiązaniem są również krzesła biurowe wyposażone w oparcie siatkowe. Wariant ten jest bardzo polecany przy długiej pracy przy komputerze. Krzesła takie mają przewiewne elementy, które niwelują problemy związane z poceniem się pleców. Na takim fotelu można przyjąć wygodną pozycję. Taki rodzaj oparcia również można regulować pod kątem swoich potrzeb. Na pewno, elementy siatkowe zastosowane w ergonomicznym fotelu sprawdzają się w okresie letnim. Profilowane oparcie siatkowe może być zastosowane na całym odcinku pleców oraz też na zagłówku. Oparcie siatkowe jest rozwiązaniem bardzo praktycznym ale i jednocześnie też modnym. Elementy siatkowe w połączeniu z ekologiczną skórą oraz tapicerką, prezentują się bardzo efektownie.